01/06/2018
23:59
12°C - 53°F
TR

FERMAN KONAK OTEL İSTANBUL

 

Sultanahmet Cankurtaran’da tümüyle Osmanlı Sarayı’na bağlı insanların yaşadığı birbiriyle aynı 14 ahşap binadan biri olan Ferman Konağı, zamanın yalnızlığına gömülen eski İstanbul yapılarıyla aynı kaderi paylaşmış. Yıllar içinde önce bakımsızlık ve terk edilmesi sonucu ahşap mimarisi zarar gören konak yıkılarak kullanılmaz hale gelmiş. Konağın ilk sahiplerinin Osmanlı döneminde sarayın şeker ve şekerleme ihtiyacını karşılayan Şekercizadeler olduğu biliniyor. Bu aileler Saray mutfağının şeker, şekerleme ve şekerden yapılan figürleri, saray etkinliklerinde ahaliye dağıtılmak üzere temin edip üretmekteydi. Şekercizade ailesinin torunları da bir süre sonra bu konağı elden çıkarmışlar.

Konak, MS Şirketler Grubu Başkanı Mehmet SARI tarafından satın alınmasıyla birlikte kaderi tümüyle değişmiş. Projeler ve inşaat izinleri ile birlikte bir ekip tarafından restorasyon süreci başlamıştır. Butik Otel olarak kullanılmak üzere çalışmalara başlanan tarihi konağın tüm ahşap işçiliği büyük özenle yeniden elden geçirilmiş. Dış cephede ve içeride kullanılan ahşap malzemeler yurt dışından getirilmiş. Restorasyon çalışmaları bittikten sonra, sıra iç mekan tasarımına gelmiş. Yaklaşık üç buçuk aylık bir çalışmayla Ufuk Kekeva dönemin ruhunu yansıtacak mobilya, tekstil ve aksesuarlarla tüm binayı giydirmiş. İç mekan tasarımında tren yolu teması lham kaynağı olmuş. Konağın dışına bir gar saati yerleştirerek işe başlayan Kekeva, ahşap merdivenlere eski tren fotoğrafları asarak temanın izlerini içeriye de taşımış. Otelin 11 odasında da eski zaman dantelleri, işlemeli yastıklar kullanılarak Osmanlı ihtişamının izleri sürülmüş. Odaların tümündeki yatak başlarında el boyama seramikleri kullanılmış. Keten tüllerle sade ve net bir görüntü elde edilmiş. Cumbalı odalarda oturma elemanı olarak sedirler kullanılmıştır.

Ferman KONAK, istanbul'daki ikinci eviniz olan Sultanahmet'in yeni yüzüdür. Tatilinizin rahat olmasını sağlamak ve tüm beklenti ve arzularınızı karşılamak için buradayız. 24 saat hizmet, samimi personel, kaliteli ve gülümseyen yüzler sizi ağırlamaktan sizi bekliyor. Kaldığınız süre boyunca İstanbul'un kültürel zenginliklerini keşfedeceksiniz, tanınmış Türk konukseverliğine bayılacaksınız. Amacımız, mükemmel servis dokunuşlarını olağan üstü anılara götüren ve sıradan bir tatile götürmek için harika bir ortamda dahil etmektir.

Ferman Konağın odaları birbirinden farklı tarz ve amaçlarda Osmanlı mimarisi ve süsleme sanatları göz önünde bulundurularak restore edilmiştir. Ağırlıklı ahşap malzeme ve dekoratif ürünler kullanılarak çağımıza uygun olarak, siz değerli misafirlerimizin rahatı ve konforu göz önünde tutularak tasarlanmıştır. Ferman Konak 2017 yılında butik otel olarak toplamda 15 özel konak odası; Alile odaları, apart odalar ve ayrıca misafirhane odaları olmakla birlikte hizmete açılmıştır. Odalarımızın hepsinde klima, LCD Tv, minibar, Kartlı kapı anahtar sistemi, banyo ve ücretsiz wifi hizmeti sunulmaktadır.

HARİKA KONUM

FERMAN Konak Otel, tarihi yarımadanın (Sultanahmet) merkezindeki yeni bir s.class butik oteldir. Otel, Ayasofya, Sultanahmet Camii, Kapalı Çarşı, Sarnıç, Topkapı Sarayı ve diğer birçok tarihi mekana yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Elverişli konumu nedeniyle, eski şehri Sultanahmet'i keşfetmek isteyenler için büyük bir avantaj sunuyor.

MÜKEMMELLİK SERTİFİKASI
2018

TripAdvisor'da önerilir®

PROFİLİMİZE GÖZ ATIN
ARRIVAL DATE
DEPARTURE DATE
24 JUL 25 JUL REZERVASYON